kerékpár szerszámok

Hagyományos és speciális kerékpár szerszámok

Amikor beköszönt a jó idő, akkor ki így, ki úgy fejest ugrik a napsütésbe. Ilyenkor sokan vannak azok, akik a négy kereket kettőre cserélik és kerékpárra pattannak. Viszont ekkor szembesülniük kell azzal a ténnyel, hogy nem minden úgy működik, mint a tavaly. Ahogyan az autónak, úgy a biciklinek sem tesz jót, hogyha hónapokon keresztül egy sarokban porosodik. A kerékpár szerszámok segítségével viszont gyorsan helyre lehet pofozni az elhanyagolt drótszamarakat.

De egy átlagos háztartásban nem biztos, hogy akad láncprés vagy hajtókarleszedő. Pedig annak igencsak jól jönnek, aki gyakran pattan nyeregbe. A megerőltető emelkedők nem csak a combizmokat feszítik pattanásig, hanem a láncot is. Egy láncprés kis helyen is elfér, amivel helyben, néhány perc alatt meg lehet javítani az elszakadt láncot. Ha kellemetlen recsegés, ropogás hallható tekerés közben, akkor meglehet, hogy a középrész tönkrement. Ebben az esetben szokott előkerülni a hajtókar leszedő a kockatengelyes és az oktalink-es változatokhoz.

Nagyon hasznosak a kerékpár szerszámokkerékpár szerszámok

Amennyiben hollowtech hajtókarral és középrésszel rendelkezik a bringa, akkor általában egy imbuszkulcs szett is megteszi. Bár akadnak olyan speciális csavarok, mint amit a Shimano is alkalmaz, hogy speciális kulcsra lesz szükségünk a kicsavarásához.

 

A kerékpár szerszámok alapjai az imbuszkulcsok.

A modernebb változatok esetében a negatív csavarok szabványnak számítanak. Ezzel rögzítik a kormányt, a kormányszárat, a féktestet és még számos más alkatrészt. Hogyha bármelyiken szeretnénk állítani, vagy ha le akarjuk cserélni a régieket újakra, akkor mindenképp imbuszkulcsokra lesz szükségünk.

Hogyha hosszabb útra indulunk, akkor vigyünk magunkat néhányat a kerékpár szerszámok közül, elvégre jobb félni, mint megijedni. Legyen nálunk pótbelső, esetleg defektjavító készlet, ennek kapcsán ne hagyjuk otthon a hordozható bicikli pumpát sem. Beszerezhetünk hordozható kulcskészleteket is, amik bringás körökben egy svájci bicskának felelnek meg. Ezeken aztán helyet kaphat számos változat a kerékpár szerszámok közül, csak mind sokkal kisebb méretben.

Spécibb kerékpár szerszámokkerékpár szerszámok

Hogyha jobban bele szeretnénk merülni a bicikliszerelésbe és karbantartásba, akkor olyan kerékpár szerszámokra is szükségünk lesz, mint láncostor, ami korántsem egy középkori kínzóeszköz. Ez a fogaskoszorú leszedésére szolgál. Hogyha az első teleszkópot szeretnénk szétkapni, akkor a legtöbb esetben szükség lesz egy csőkulcskészletre is, illetve a speciális alátétekhez ajánlott egy hajlított csőrös fogó használata is.

Bár léteznek alternatív megoldások, a kerékpár szerszámok terén, ezekkel viszont azt kockáztatjuk, hogy kárt teszünk valamelyik alkatrészben. Tehát érdemes mindig a célnak megfelelő eszközöket használni. A duplafelnivel rendelkező modellek kerekébe nehezebb, de nem lehetetlen 8-ast vagy tojást ütni. Azért, hogy az ilyen deformitások korrigálhatóvá váljanak, centírozó állványt, illetve küllőkulcsot kell használnunk. Egy ilyen állvány nem olcsó mulatság, ezért gazdaságosabb megoldás elvinni a bringát a legközelebbi szervizbe.

Ráadásul a kerék centírozás már abba a kategóriába tartozik, amit tapasztalat hiányában alaposan el lehet rontani. A hagyományos, kábeles fékek beállításához nincs szükség speciális kerékpár szerszámokra. Viszont a magasabb árkategóriába tartozó biciklikre már hidraulikus fékeket szerelnek, amik olajnyomással működnek. Hogyha fellevegősödik a fék, akkor légtelenítő készletet kell alkalmaznunk. Az említett kerékpár szerszámok többségén egyszerűen beszerezhetjük interneten keresztül.