A szendvicspanel megreformálta az építőipart

A szendvicspanelek az építőipar egyik leginnovatívabb megoldásai közé tartoznak, amik kiváló hő- és hangszigetelést, valamint időtálló védelmet biztosítanak. Ezek a több rétegből álló panelek ideálisak ipari, kereskedelmi és lakóépületek falainak, illetve tetőinek a kialakításához is.

A szendvicspanel legfőbb előnye a kiváló szigetelőképesség, ami jelentősen csökkenti az épület fűtési és hűtési költségeit. Ezen kívül, a könnyű szerkezetük révén gyorsan és egyszerűen telepíthetőek, ami idő- és költséghatékony megoldást jelent az építkezéseken. Az anyagok minősége és a rétegek kombinációja biztosítja, hogy a panelek hosszú élettartamúak legyenek, ráadásul minimális karbantartási igénnyel.

Számos típusú szendvicspanel létezik, amik a változatos tulajdonságaik révén igazodnak a különféle igényekhez. A poliuretán (PUR) panelek kiváló hőszigetelést és tartós szerkezetet kínálnak. A poliizocianurát (PIR) panelek jobb tűzállóságot és magasabb hőállóságot biztosítanak, mint a PUR panelek. Az expandált polisztirol (EPS) panelek költséghatékony megoldást jelentenek és könnyen telepíthetőek. A kőzetgyapot panelek kiemelkedő tűzállóságot és hangszigetelést nyújtanak. Végül, a vákuum szigetelésű panelek rendkívül vékonyak és kivételes hőszigetelést tesznek lehetővé

 

A modern szendvicspanel a fenntartható építészet kulcseleme, ami hosszú távú megtakarítást és biztonságot nyújt a felhasználónak.

Tartós kivitelezés szelemenek segítségével

A szendvicspanel még önmagában nem elég. Kell valami, ami megtartja az egész szerkezetet. A szelemen pedig erre tökéletes megoldást kínál. Alapvető szerepet játszik a szendvicspanelek telepítésében és az épület szerkezetének stabilitásában.

A szelemenek, más néven tetőgerendák vagy tartószerkezetek, a tető- vagy falrendszer részei, amelyekre a szendvicspaneleket rögzítik. Ezek az elemek hordozzák a panelek súlyát, és egyenletesen osztják el azt az épület szerkezetére, megelőzve a panelek deformálódását vagy sérülését.

Mivel a panelek önmagukban nem biztosítanak elegendő merevséget, a szelemenek köztes tartóként működnek, megerősítve a szerkezetet és ellenállóvá téve azt az időjárási hatásokkal, például széllel, hóval és esővel szemben. Az ilyen terhelések során a szelemenek átveszik a panelekre ható erőket, és elosztják azokat a fő szerkezetre, így biztosítva, hogy a panelek ne hajoljanak meg vagy törjenek el.

Továbbá a szelemenek megfelelő elhelyezése és anyaghasználata csökkentheti a hőhidak kialakulását. A hőhidak olyan helyek, ahol a hő könnyebben távozik az épületből, ami növeli az energiafogyasztást. Segítenek egyenletes hőelosztást biztosítani, minimalizálva a hőveszteséget.

Mivel előre meghatározott helyekre kerülnek, a panelek pontosan illeszthetőek és rögzíthetőek, ami gyorsítja az építési folyamatot és csökkenti a hibák előfordulásának az esélyét.

Az acélból készült változatok növelhetik az épület tűzállóságát. A megfelelő szelemen használata javítja az épület biztonságát tűz esetén, mivel segít megakadályozni a tűz terjedését.