Mire jó a kerti fóliasátor?
A kerti fóliasátor mindenkinek ideális választást jelent, aki arra vállalkozik, hogy zöldségeket és más növényeket ültessen, illetve neveljen az udvarán. Ez a praktikus eszköz ugyanis lehetővé teszi, hogy egyszerűen és hatékonyan teremtsük meg számukra a minden szempontból megfelelő környezetet. Ha többet is meg szeretne tudni erről a témáról, akkor tartson velünk, ebben az írásunkban ugyanis sok hasznos információt osztunk meg.
Mi az a kerti fóliasátor?
A kertben alkalmazható fóliasátor lényegében nem más, mint egy olyan kiegészítő, amivel ideális feltételeket teremthetünk a növényeink számára ahhoz, hogy egészségesen növekedjenek, fejlődjenek. Gondolunk itt például arra, hogy olyan közeget hozhatunk létre számukra, ahol megfelelő a levegő páratartalma, hőmérséklete.
Sőt, a fóliasátor használatával megóvhatjuk a növényeinket a környezet káros hatásaitól, például a kedvezőtlen időjárási elemektől, valamint a különböző kártevőktől. Ennek köszönhetően tehát biztosíthatjuk azt, hogy a telepített növények a megfelelő ütemben, egészségesen fejlődjenek, a terméshozam pedig elérje az elvárt szintet.
Üvegház vagy kerti fóliasátor?
Ezen információk birtokában felmerülhet a gondolat, hogy a fóliasátor tulajdonképpen olyan, mint egy üvegház. Tény, hogy hasonló feladatot látnak el, ugyanakkor van néhány fontos különbség, amiben eltérnek egymástól. Nézzük, hogy mik ezek!
Mint, ahogy a nevében is benne van, az üvegház üvegből alakítható ki, így költségesebb megoldást jelent a kerti fóliasátornál, amihez viszont csak két- vagy háromrétegű fóliára van szükség. A melegigényes növényekhez érdemes inkább üvegházat használni, az ugyanis nagyságrendekkel jobb szigeteléssel rendelkezik. Az üvegfelület erősebb, ebből kifolyólag pedig tartósabb is a fóliánál, illetve hosszú távon jobb fényáteresztő képességgel bír.
Ugyanakkor nem mehetünk el szó nélkül a fóliasátor nyújtotta előnyök mellett sem. Az egyik legnagyobb pozitívum, ami miatt megéri mellette dönteni az nem más, mint a mobilitás. Igény esetén ugyanis könnyen mozgatható, áthelyezhető egy másik területre. Ha egy jó minőségű változat mellett tesszük le a voksunkat, akkor nem kell félnünk attól, hogy idő előtt tönkre megy, és rövid távon a fólia fényáteresztő képességére sem lehet panaszunk.
Lehetőség van mini fóliasátor használatára is
A fóliás megoldás mellett szól az is, hogy a sátor számos méretben kapható, és van lehetőségünk arra is, hogy mini kivitelben használjuk. Akár egészen kicsi, például 3 x 1,5 méteres változatban is kialakítható, így abban az esetben is jó szolgálatot tud tenni, ha csak néhány palántát szeretnénk gondozni.
A mini fóliasátor teljes mértékben garantálja azokat az előnyöket, amiket a normál méretű változat tud nyújtani. Hideg időben ugyanúgy képes javítani a hőmérsékleti viszonyokat, megóvni a növényeket a széltől, fagytól, ennek köszönhetően pedig nagymértékben hozzájárul az ideális terméshozamhoz.
Hogyan történik a fóliasátor építése?
Az előregyártott elemekből a fóliasátor felállítása szinte gyerekjáték, hiszen olyan rendszerből épül fel, ami nagyon gyorsan, egyszerűen összeszerelhető, így ez is a pozitívumai közé sorolható. Nincs szükség hozzá alapozásra vagy más olyan feladat elvégzésére, ami bonyolult, időigényes vagy költséges lenne.
Csak annyi a dolgunk, hogy a vázszerkezetet a mellékelt útmutató szerint összeállítjuk. Ehhez érdemes egy nagyobb területre kipakolni az alkatrészeket, hogy jobban kiigazodjon rajtuk. Elsőként az alapot kell összerakni, majd jöhet a többi elem, amikkel felállítható a fóliasátor váza. Ha ez megvan, akkor nincs más hátra, mint a fólia ráterítése. Előtte azonban érdemes kiteríteni a napra, mert akkor lágyabb, s ez által rugalmasabb lesz. Ha az is felkerült, akkor készen is vagyunk.
Láthatja tehát, hogy a fóliasátor építése valóban egyszerű, így ez a megoldás remek választás, ha valamilyen oknál fogva nem tud, vagy nem akar üvegházat kialakítani. A lényeg, hogy a megfelelő kialakítással rendelkező változatot válassza, és olyan webshopból vásároljon, ahol megbízható kerti kiegészítőket, eszközöket forgalmaznak.